„Makijaż permanentny – najczęściej zadawane pytania”

Makijaż permanentny to niesamowite udogodnienie dla każdej współczesnej kobiety – rozwiązuje nie tylko problem konieczności wykonania porannego makijażu, ale także pozwala na korektę kształtu oczu lub ust, poprawę ich symetrii czy uzupełnienie zbyt rzadkich brwi.

Jednak jest to zabieg, który wzbudza także niemałe obawy u części zainteresowanych klientek. Najczęściej z powodu własnych nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości lub też obserwacji nieprofesjonalnie wykonanego makijażu u innych kobiet. Wiele pań pyta o ostateczny kolor i efekt makijażu. Boją się „więziennej” zieleni czy granatu, zmiany koloru na przestrzeni czasu, przerysowanego efektu lub po prostu innego od tego oczekiwanego.
W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane nam w salonie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości ☺

1. Podstawowa informacja – czym różni się makijaż permanentny od tatuażu ?
Makijaż permanentny to nie to samo, co tatuaż. Różnica pomiędzy tymi zabiegami polega na głębokości wprowadzenia barwnika. W makijażu permanentnym barwnik umieszczany jest w naskórku, natomiast w drugim przypadku – w skórze właściwej. Ta różnica wpływa przede wszystkim na trwałość jednego i drugiego. Naskórek się złuszcza, więc po kilku latach makijaż permanentny znika. W przypadku tatuażu – malunek zostaje z nami na bardzo długie lata, a czasem nawet do końca życia.
Co prawda w przypadku makijażu permanentnego może dojść do nieprecyzyjnej pracy z barwnikiem. O różnicy decydują minimalne odległości, więc niewprawnej ręce łatwo popełnić błąd. Jeżeli w czasie wykonywania makijażu pojawi się krew, to znak, że barwnik został wprowadzony zbyt głęboko. Dlatego dla prawidłowego wykonania makijażu trwałego tak ważny jest wybór profesjonalnego salonu oraz doświadczonej linergistki ☺

2. Jaki będzie kolor kreski po wygojeniu ?
Bezpośrednio po zabiegu pigmentacji (czy jest to tatuaż, czy makijaż permanentny) kolor jest bardzo intensywny. Nie należy jednak wpadać w panikę ani kląć na czym świat stoi 😉 Pigment dobrany przez linergistkę jest skrupulatnie dopasowywany do odcienia i typu cery, oprawy oczu, koloru włosów – tak, aby całość wyglądała jak najbardziej naturalnie. Makijaż ma być przede wszystkim tłem dla skóry i jedynie podkreślać lub wzmacniać rysy twarzy, wyrównywać asymetrie i korygować kształty.
W procesie gojenia nasz układ odpornościowy metabolizuje i pochłania pigment w większym bądź mniejszym stopniu (kwestia indywidualna), dlatego kolor po wygojeniu jest zawsze jaśniejszy, a jego odcień uwarunkowany jest także odcieniem naszej skóry.  Proces gojenia makijażu permanentnego zazwyczaj trwa ok. 3-4 tygodni.

3. Jak będą wyglądały  kreski i brwi  po kilku miesiącach / latach?
My gwarantujemy, że na pewno nie będzie zielona 😉 Pigment w naskórku będzie jaśniał wraz z upływem czasu, ale na pewno nie zmieni koloru. Kreski w odcieniach granatu czy zieleni są efektem stosowania niewłaściwych pigmentów oraz często zbyt agresywnej i głębokiej pracy z barwnikiem, ponieważ to naczynia włosowate są odpowiedzialne za migrację pigmentu w skórze oraz za zbyt zimny odcień barwnika.

Czy będę musiała pierwsze dni spędzić w domu ?
Oczywiście, że nie. Podrażnienie i opuchlizna przeważnie schodzą do kilku godzin, kolejnego dnia po zabiegu makijaż pozostaje wyrazisty, ale wygląda wciąż jest akceptowalny przez społeczeństwo 🙂 miedzy 3. a 5. dobą następuje złuszczanie się mikro-strupków i warto w tych dniach nie planować ważnych spotkań 🙂

Posted in Blog.