blizny Targówek

Blizny = rozstępy – jak usunąć?

Rozstępy to bardzo poważny problem natury estetycznej, bo o ile nie są one niebezpieczne dla zdrowia o tyle dla naszego wyglądu oraz psychiki już jak najbardziej. Pojawiające się najczęściej poprzeczne pręgi na brzuchu, pośladkach, udach czy piersiach to głównie problem dotyczący kobiet, jednak i mężczyźni są narażeni na tego rodzaju defekty.

Dlaczego tworzą się rozstępy?

Jest wiele przyczyn powstawania rozstępów. Jedną z nich jest okres dojrzewania, podczas niego rośniemy najszybciej, organizm się rozwija, a wraz z nim rośnie masa naszego ciała. Niestety, nie zawsze nadąża za tym skóra, a dokładnie kolagen, który jest przez nią produkowany. W przypadku jego niedoboru włókna pękają tworząc właśnie nieestetyczne rozstępy.

Innym powodem ich powstania jest ciąża. Wtedy najbardziej narażony jest brzuch oraz piersi. Jeszcze inna przyczyna to przytycie w krótkim odstępie czasu. Wówczas cykl tworzenia się defektu jest bardzo podobny jak w przypadku dojrzewania. Taki sam schemat towarzyszy nam podczas częstego i intensywnego ćwiczenia na siłowni. Wówczas przyrost mięśni jest szybszy od przyrostu skóry i kolagenu co w efekcie niestety pozostawia ślady. Mniej oczywistymi przyczynami są tabletki antykoncepcyjne, leki hormonalne i co paradoksalne gwałtowny spadek masy ciała…Dużym problemem u osób z rozstępami jest ich rozległość. Niestety, trudno jest uchwycić moment, kiedy rozstępy zaczynają się tworzyć. Często jedyną oznaką jest delikatne swędzenie i pieczenie skóry, które zazwyczaj bagatelizujemy. Włókna kolagenowe są wówczas przeciążone, a na jednolitej skórze pojawiają się różowe pręgi…

Jak usunąć blizn?

Jeśli rozstępy są jeszcze w pierwszej fazie (są niewielkie i różowe) możemy zastosować często domowe sposoby, które uelastyczniają naszą skórę. Samemu możemy przygotować kosmetyk na bazie oliwy z oliwek i miąższu z aloesu. Świetnym sposobem na rozjaśnienie niewielkich blizn jest również maseczka witaminowo-cytrynowa. Aby ją wykonać potrzebujemy oliwy i łyżeczkę płynnej witaminy E oraz soku z cytryny. Wymieszane składniki nakładamy na skórę dwa razy w tygodniu, a efekty przy początkującej fazie rozstępów mamy gwarantowane.

Niestety, najczęściej jednak domowe sposoby oraz kremy już nie pomagają i dochodzi do tego, że niezbędna jest pomoc specjalisty. Najczęściej polecane zabiegi to mikrodermabrazja i kwasy, polecane w celu stymulacji tkanek do regeneracji. Często jednak jest to zbyt słabe działanie na stare i rozległe rozstępy. Wówczas trzeba zaangażować do pracy środki, które mają głębsze działanie. Najbardziej skuteczne na usuwanie blizn oraz rozstępów są procedury z użyciem lasera i karboksyterapia – dzięki nim zachodzi proces neowaskulizacji, czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu możliwe jest odtworzenie zdrowej tkanki w miejscu blizny/rozstępu. Dobrym rozwiązaniem jest także wspomagania terapii mezoterapią, która dodatkowo głęboko odżywia i nawilża skórę.

Jak chronić się przed rozstępami

Zlikwidowanie blizn i rozstępów jest bardzo trudne, dlatego najlepiej jest zapobiegać ich powstawaniu. Wówczas nasza skóra pozostanie jędrna i gładka. W tym celu wystarczą wyłącznie domowe sposoby, takie jak naprzemienny prysznic ciepła i chłodną wodą, który pobudzi krążenie krwi i sprawi, że nasza skóra nabierze sprężystości, ponadto peeling wykonany raz w tygodniu, masaż szczotką z włosia wykonywany podczas kąpieli, codzienne nawilżenie naskórka, a co najważniejsze ruch, uprawianie sportu i picie wody. W ten sposób nie dość, że nasze ciało będzie piękne i jędrne to również skorzysta na tym zdrowie i kondycja.

Usuń blizny i rozstępy

Karboksyterapia – najbardziej przełomowym odkryciem jest fakt, że dwutlenek węgla w bliznach i rozstępach powoduje tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie odtworzenie nowej, zdrowej skóry. Podczas podawania dwutlenku węgla odczuwalne jest delikatne rozpieranie, które mija po paru sekundach…. Czytaj dalej…

Posted in Blog.