mikropigmentacja Targówek

Mikropigmentacja Medyczna i Estetyczna

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest podkreśleniem naturalnego piękna każdej kobiety.

Zabieg makijażu trwałego pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu („kreski” na dolnej lub górnej powiece).

Preferujemy wykonywanie makijażu charakteryzującego się dyskretną elegancją i naturalnym wyglądem.

Efekty zabiegu są trwałe i utrzymują się w skórze przez 2-5 lat. Na skutek działania czynników środowiskowych, a głównie w zależności od właściwości samej skóry (jej typu, kolorytu i kondycji), w wyniku naturalnego procesu złuszczania się naskórka i zależnie od metody nakładania makijażu po kilku latach  zaczynają tracić na intensywności i makijaż blednie. Aby przedłużyć jego żywotność, zalecamy 1rok/2lata poddać się zabiegowi odświeżającemu.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • Cukrzycę nieustabilizowaną. W przypadku cukrzycy ustabilizowanej, gdy pacjent znajduje się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg może zostać wykonany.
 • Nowotwór i będące w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego. Po zakończeniu tego leczenia nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
 • Łuszczycę, ponieważ zabieg ten może wywołać rzut łuszczycowy.
 • Ciąża i laktacja
 • Kobiety w okresie ciąży są szczególnie mocno narażone na infekcje i zakażenia, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Ponadto skóra w trakcie ciąży jest bardziej wrażliwa i podatna na alergie. Z tego powodu, makijaż  jako zabieg inwazyjny jest odradzany w tym okresie.
 • Opryszczka, infekcje, stany zapalne
 • Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które cierpią na opryszczkę, bądź przechodzą właśnie jakąś infekcję. Po wyleczeniu infekcji, zaleczeniu opryszczki można wykonać makijaż permanentny.
 • Leki. Osoby przyjmujące leki sterydowe i przeciwzakrzepowe powinny zrezygnować z makijażu permanentnego, ponieważ specyfiki te powodują znacznie dłuższe i problemowe gojenie się ran
 • Stosowanie serum na porost rzęs – w przypadku kreski na powiece- zabieg można wykonać 4 tygodnie po odstawieniu preparatu.
 • Sztuczne rzęsy – jeśli chcesz mieć idealną kreskę na powiece, zrezygnuj z nich na czas zabiegu.

(w trakcie zabiegu zostaną zniszczone, często utrudniają precyzyjne wprowadzenie pigmentu, plączą się i ograniczają dokładność zabiegu).

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Przed makijażem permanentnym brwi: miesiąc przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji. 24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę nawilżającą.

Przed makijażem permanentnym oczu: przy skłonnościach do opuchnięć i przy wrażliwych powiekach przed zabiegiem warto zastosować homeopatyczne kapsułki z arniki. W przypadku farbowania rzęs henną, makijaż trwały wykonujemy kilka dni po zabiegu farbowania.

Przed makijażem permanentnym ust: w ramach profilaktyki opryszczki 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2x na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

Ważne! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

[table “122” not found /]

 

Mikropigmentacja skóry głowy (podzakładka)

Mikropigmentacja skóry głowy dedykowana jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Zabieg można wykonać zarówno w przypadku całkowitej utraty włosów, przerzedzenia włosów, łysienia plackowatego czy w celu kamuflażu blizn na głowie.

Wynikiem działania mikropigmentacji jest stworzenie doskonałej imitacji cebulek włosów, co pozwala na ukrycie łysienia androgenowego i plackowatego. Mikropigmentacja skóry głowy polega na wprowadzeniu barwnika w najgłębszą warstwę naskórka.

Zalety mikropigmentacji skóry głowy

 • nie wyklucza z życia codziennego
 • natychmiastowy efekt
 • naturalny wygląd
 • stosunkowo niski koszt w porównaniu do innych metod.
Posted in Zabiegi.